Wielofunkcyjne oświetlenie w pokoju dziecięcym, czyli lampy dla niemowlaka cz.II 0
Wielofunkcyjne oświetlenie w pokoju dziecięcym, czyli lampy dla niemowlaka cz.II

Poprzednim razem na tapetę wzięliśmy oświetlenie w pokoju niemowlaka – bowiem to właśnie ono ma całkiem spory wpływ na funkcjonowanie dziecka w pierwszych kilku miesiącach jego życia. Jeśli jesteście ciekawi wcześniejszej części – znajdziecie ją TUTAJ

Lampa czy lampy – wiele źródeł światła dla maksymalnej funkcjonalności

Pisaliśmy już kiedyś o tym jak duże znaczenie dla funkcjonowania organizmu ma kolor emitowanego przez lampę światła. Tak kwestia dotyczy też dzieci, także tych najmłodszych. W ich przypadku nawet bardziej, bowiem po kilku miesiącach spędzonych w brzuchu, ich zmysł wzroku dopiero się rozwija i jest szczególnie wyczulony na jakość i intensywność światła. Kolejna kwestia to oświetlenie, jakiego potrzebują rodzice. Nie od dziś wiadomo, że najgorszym co można zrobić, jest przewinięcie malucha w środku nocy przy włączonym górnym oświetleniu. W najlepszym wypadku skończy się to kilkunastominutowym płaczem, w najgorszym zaś – zabawą do rana. Dlatego warto już na etapie projektowania wyposażyć pokój dziecięcy w wiele różnych scen świetlnych, z których każda będzie spełniała inna funkcję i oferowała inny typ oświetlenia. Doskonałym pomysłem jest takie rozplanowanie zarówno samej aranżacji, jak i poszczególnych punktów świetlnych, by wzajemnie się one uzupełniały np. umieszczenie kinkietów lub niewielkiej lampy stołowej, dających rozproszone i miękkie światło w okolicy przewijaka lub fotela do karmienia. Umożliwi to wykonywanie wszystkich czynności pielęgnacyjnych bez konieczności zapalania światła górnego i niepotrzebnego rozbudzania malucha, a przy tym pomoże w wyregulowaniu rytmu dobowego.

Dobrym pomysłem, który nie wymaga inwestowania w wiele różnych punktów świetlnych, za to umożliwia płynną regulację intensywności emitowanego przez lampę światła, jest kupno lampy z wbudowanym ściemniaczem. Dzięki niemu możliwe będzie dopasowanie jasności światła do pory dnia, warunków oświetleniowych oraz potrzeb. Wszyscy wiemy, że przy małym dziecku wszelkie udogodnienia są na wagę złota, dlatego ciekawym rozwiązaniem są także lampy kompatybilne z dedykowaną aplikacją na smartfony.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl