Tricki oświetleniowe, które zupełnie zmienią oblicze Twojego wnętrza 0
Tricki oświetleniowe, które zupełnie zmienią oblicze Twojego wnętrza

Dobrze dobrane oświetlenie czyni cuda i w głównej mierze odpowiada za to, jak czujemy się w danym wnętrzu i jak jest ono postrzegane przez odwiedzających. Dziś pora na konkrety, czyli kilka faktów, dzięki którym zupełnie zmienicie zdanie na temat lamp.

Czy wiesz, że…

lampy o transparentnych kloszach nie tylko są wyjątkowo efektowne, dla także potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie o kilka metrów? Dzięki temu, że dają jasne i mocno rozproszone światło, wnętrze wydaje się jaśniejsze, a dzięki temu – większe.

… wybierając lampę wyposażoną w odbłyśniki lub dwutorowy dyfuzor, dzięki którym wiązka światła będzie emitowana także w stronę sufitu, sprawisz, że pomieszczenie optycznie będzie wydawało się wyższe? To świetnie rozwiązanie dla wszystkich osób, których wnętrza mają niestandardowe wymiary, a sufit zdaje się „przytłaczać. Analogicznie – jeśli zdecydujesz się na lampę, która będzie emitowała skupioną wiązkę światła bezpośrednio w dół, optycznie obniżysz pomieszczenie. To z kolei propozycja dla właścicieli mieszkań w kamienicy, które ze względu na wysoki sufit wydają się zbyt duże i zimne.

… jeśli chcesz powiększyć zbyt małe pomieszczenie, wykorzystaj do tego złudzenie, jakie daje połączenie luster i umieszczonych po obu ich stronach kinkietów. Odbijające się w tafli szkła światło sprawia, że wnętrze będzie wyglądało na bardziej przestronne i większe.

… stawiając lampę stołową na parapecie, tak by odbijało się od szyby okiennej, uzyskasz podobny efekt jak w przypadku tricku z lustrem i kinkietami. Jednocześnie, sprawisz, że pomieszczenie optycznie „powiększy się” o to, co znajduje się za oknem. Niby nic, a naprawdę robi wrażenie.

…wyjątkowy i klimatyczny nastrój uzyskasz za pomocą lamp, które wyposażono w zabudowane i nieprzepuszczające światło? Dzięki lampom stołowym i stojącym emitującym skupioną wiązkę bezpośrednio w dół, oświetlisz zaledwie fragment przestrzeni, jednak gwarantujemy, że efekt przerośnie Twoje oczekiwania. Jeśli zależy Ci na zmiennym charakterze wnętrza, wykorzystaj lampy o zabudowanych kloszach i z możliwością regulacji – dzięki temu będziesz mógł

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl