Jeśli nie lampa wisząca, to co? Propozycje opraw oświetleniowych, które zmienią charakter Twojego wnętrza! 0
Jeśli nie lampa wisząca, to co? Propozycje opraw oświetleniowych, które zmienią charakter Twojego wnętrza!

Najnowsze trendy pokazują, że projektanci coraz częściej idą w kierunku dużej ilości opraw rozmieszczonych w najróżniejszych punktach pomieszczenia. To intrygujące, ale zarazem bardzo praktyczne rozwiązanie, które zyskuje coraz większe grono zwolenników. Kto wie, może sprawdzi się także u Ciebie?

Oświetlenie rozproszone – dla kogo?

Przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy lubią niestandardowe rozwiązania i lubią iść pod prąd. Ale także dla tych, których wnętrza są wyjątkowo niskie, mają nieregularny kształt i potrzebują indywidualnych rozwiązań oświetleniowych. Rozmieszczenie w pomieszczeniu wielu źródeł światła, pozwala wydobyć wszystkie atuty pomieszczenia, a ewentualne wady (jak wspomniany wyżej niski sufit czy wnęki) przekuć w mocne strony wnętrza. Zazwyczaj w roli alternatywy dla tradycyjnych lamp wiszących i żyrandoli występują plafony i lampy sufitowe, które dzięki innowacyjnemu mocowaniu do sufitu, pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń i doświetlić ją zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Jakie lampy zamiast głównego oświetlenia?

Wspomnieliśmy już, że najpopularniejszymi rozwiązaniami, które stanowią świetna alternatywę dla tradycyjnego, zcentralizowanego oświetlenia są plafony i lampy sufitowe – szczególnie te o nietypowych kształtach. I tu wyjścia są dwa: jedno polega na umiejscowieniu lamp z jednej serii w obrębie sufitu, w dowolnych miejscach, zgodnych jednak z poszczególnymi strefami w pomieszczeniu. W tym przypadku warto, by plafony charakteryzowały się maksymalnie uproszczoną formą, geometrycznym kształtem i minimalistycznym stylem. Rozmieszczając je w różnych miejscach zapewnisz pomieszczeniu doskonałą ilość światła i wyjątkowy efekt wizualny. Druga opcja to postawienie na jedną, duża lampę sufitową, umieszczoną w dowolnym punkcie sufitu, niekoniecznie na środku. Niektóre z nich posiadają regulowane odbłyśniki lub pozwalają na sterowanie kierunkiem padania światła. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł skierować wiązkę światła dokładnie w to miejsce, którego potrzebujesz. Warto także pamiętać, że większość plafonów posiada także opcje montażu bezpośrednio na ścianie i warto ten fakt wykorzystać. Umieszczenie lamp z tej samej serii zarówno na ścianie, jak i na suficie, pozwoli Ci uzyskać ciekawy efekt, harmonijne przejście i spójne stylistycznie wnętrze.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl