Jak dopasować oświetlenie do wnętrza w stylu skandynawskim? 0
Jak dopasować oświetlenie do wnętrza w stylu skandynawskim?

Wiadomo , że odpowiednie światło może zupełnie zmienić charakter wnętrza, wydobyć jego zalety i ukryć ewentualne wady, a przy tym stworzyć klimat i przytulny nastrój. Poza tym światło to istotny element dekoracyjny, który pozwala na stworzenie wielowymiarowego efektu i podkreślenie jego indywidualnego charakteru. Dziś skupimy się na dobraniu oświetlenia do konkretnych i najpopularniejszych trendów wnętrzarskich, dzięki którym dobierzesz oświetlenie idealnie odzwierciedlające charakter Twojego wnętrza.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Zważywszy na położenie krajów skandynawskich, ich mieszkańcy musieli znaleźć skuteczny sposób na dostarczenie sobie odpowiedniej ilości światła, stanowiącego substytut dla promieni słonecznych. Długie zimy oraz krótkie dni ze stosunkowo niewielką ilością naturalnego światła sprawiły, że oświetlenie jest w skandynawskich wnętrzach jednym z najważniejszych czynników. W Polsce to właśnie brak światła obwinia się za sezonowe spadki nastroju i ogólną melancholię. Tymczasem, Skandynawowie od lat plasują się na głównych miejscach w rankingach najszczęśliwszych narodów świata.

Podstawą we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim jest umieszczenie kilku punktów świetlnych w różnych częściach pomieszczenia. Poza oświetleniem głównym, znajdującym się najczęściej w centralnym punkcie sufitu, znajdują się także oprawy oświetleniowe, których zadaniem jest wyznaczenie poszczególnych stref w pomieszczeniu i stworzenie wielowymiarowego efektu. Cechą wspólną wszystkich lamp w stylu skandynawskim jest prostota, minimalizm i niezwykła lekkość formy. Dlatego sprawdzą się tu wszystkie oprawy wykonane z dmuchanego szkła lub lakierowanego metalu, a przy odpowiedniej formie – także te zrobione z tworzywa. Ważnym  aspektem oświetlenia w stylu skandynawskim są także dodatkowe oprawy, które odpowiadają przede wszystkim za stworzenie odpowiedniego klimatu. W tej roli doskonale sprawdzą się zarówno funkcjonalne lampy biurkowe i stołowe, jak i klimatyczne rzeźby świetne. Powinny emitować jasne, miękkie i rozproszone światło, które stworzy w pomieszczeniu wyjątkowy i przytulny klimat.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl