Boalum LED – kultowy model, który zrewolucjonizował światowe oświetlenie 0
Boalum LED – kultowy model, który zrewolucjonizował światowe oświetlenie

Wielokrotnie nagradzany prestiżowymi wyróżnieniami, zrewolucjonizował świat designu i sztuki użytkowej oraz na stałe wpisał się w historię światowego design. Maksymalnie prosty, wykorzystujący wszystkie najlepsze cechy tworzywa PVC i umożliwiający nieskończone możliwości aranżacji – dzięki temu wszystkiemu Boalum zachwyca i inspiruje nowe pokolenia artystów od niemal 50 lat.

Boalum – kilka faktów

Wszystko zaczęło się w latach 70. ubiegłego wieku. Rozwój przemysłu sprawił, że plastik i tworzywa sztuczne zaczęły być masowo wykorzystywane również w produkcji sprzętów gospodarstwa domowego. Poza tym, wykonane z tworzywa produkty były stosunkowo niedrogie i trwałe, dawały niemal nieograniczone możliwości w zakresie formowania i modelowania. Boalum to lampa, która narodziła się z potrzeby stworzenia projektu, który z jednej strony wykorzysta światowy trend i możliwości oferowane przez PVC, z drugiej – będzie produktem wyjątkowym, prestiżowym i zarezerwowanym wyłącznie dla nielicznych. Pierwowzór lampy Boalum LED stworzony został w 1970 roku przez dwóch wybitnych, włoskich projektantów – Livio Castiglioniego i Gianfranco Frattiniego. Wykonany z dwumetrowej rury z półprzezroczystego tworzywa PVC, krył w środku ksenonowe źródła światła, dzięki którym w krótkim czasie zyskał przydomek „Snake of endless light”. Lampa z miejsca zyskała miano kultowej, zdobywając szereg prestiżowych nagród i wchodząc w skład ekspozycji takich muzeów jak Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Filadeldii czy Muzeum Włoskiego Designu w Mediolanie. Lampa Boalum w niezmienionej formie święciła triumfy przez niemal 30 lat, po czym została zmodyfikowana tak, by spełniał nowoczesne wymogi oświetleniowe i jeszcze lepiej dopasowywać się do zmieniającego się świata.

Boalum LED – w czym tkwi sekret?

Zacznijmy od początku – struktura lampy wykonana została z półprzezroczystego, elastycznego tworzywa PVC, który nie tylko jest wyjątkowo trwałym surowcem, ale przede wszystkim w niezwykły sposób rozprasza światło. Dwumetrowa lampa została wzmocniona specjalnymi zakończeniami wykonanymi z żywicy, dzięki czemu całość jest niemal niezniszczalna i odporna na wielokrotne składanie, rozwijanie czy wiązanie. Wewnątrz lampy umieszczono energooszczędne diody LED, dzięki którym lampa równomiernie emituje światło na całej swojej długości. To właśnie w subtelnym, rozproszonym świetle i w niezwykłej formie, tkwi sekret popularności Boalum LED. Innowacyjna konstrukcja lampy pozwala na tworzenie własnych świetlnych instalacji i wykorzystanie jej w wielu różnych formach – może być lampą podłogową, stołową, świetnie sprawdzi się jako girlanda świetlna lub stylowa ozdoba – jej kształt zależy wyłącznie od Ciebie. Lampa wyposażona została w specjalne zaczepy, które umożliwiają połączenie ze sobą 4 lamp Boalum i uzyskanie ośmiometrowej, świetlnej tuby, której aranżację określa wyłącznie Twoja wyobraźnia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl