Wybieramy lampy do przedpokoju 0
Wybieramy lampy do przedpokoju

Oświetlenie przedpokoju odgrywa kluczową, choć często niedocenianą rolę. To pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy i pierwsze, które widzą nasi goście. Często niewielki, ciasny i bez dostępu do naturalnego światła, przez co jego funkcjonalna aranżacja potrafi być nie lada wyzwaniem. Dziś przedstawimy Wam pomysły, jak za pomocą światła całkowicie odmienić przedpokój i sprawić, by stał optycznie poprawić proporcje wnętrza i prawidłowo je doświetlić.

Najważniejszą kwestią w doborze oświetlenia do przedpokoju jest odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych, uzależnione od jego kształtu i powierzchni. Jeśli Twój przedpokój jest długi i wąski, jedna lampa wisząca stanowiąca źródło ogólnego światła, to zdecydowanie za mało. Warto zamontować kilka lamp wiszących w równych odstępach, dzieląc tym samym przedpokój na strefy. Umożliwi to nie tylko wyrównanie proporcji wnętrza, ale przede wszystkim nada mu charakteru i rytmu oraz sprawi, że światło dotrze do każdego zakamarka. W przypadku lamp wiszących do przedpokoju, warto wziąć pod uwagę ich długość i wysokość pomieszczenia – zbyt długie będą bowiem przeszkadzać, zbyt krótkie nie będą w stanie odpowiednio go doświetlić.

Dobierając lampy do przedpokoju, warto wykorzystać fakt, że najczęściej jest to także pomieszczenie, w którym decydujemy się umieścić lustro. Pozwala ono nie tylko skontrolować stylizację przed wyjściem z domu, ale stanowi także świetną powierzchnię odbijającą promienie światła emitowane z punktów świetlnych. Dodatkowo, jeśli zdecydujecie się umieścić lampę przeznaczoną do podświetlenia lustra zyskacie dodatkowe źródło światła, które rozjaśni i optycznie powiększy pomieszczenie. W okolicach lustra najlepiej jest umieścić kinkiet lub kinkiety emitujące rozproszony strumień światła. Umożliwi on swobodne przeglądanie się oraz pozwoli na realne odzwierciedlenie kolorów, a jednocześnie poprawi proporcje przedpokoju.

Ostatnim pomysłem na optymalne doświetlenie przedpokoju jest przekucie jego wad… w zalety! Jeśli Twój przedpokój ma nieregularny kształt, nietypowe wnęki – zamiast je ukrywać, podkreśl je! Odpowiednio dobrana lampa do przedpokoju pozwoli wydobyć głębię z takie miejsca i sprawi, że będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej atrakcyjnie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl