Oświetlenie w przestrzeni komercyjnej – jakie lampy wybrać, by zachwycić klienta już od progu? 0
Oświetlenie w przestrzeni komercyjnej – jakie lampy wybrać, by zachwycić klienta już od progu?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz hotel, gabinet kosmetyczny, klinikę czy jakikolwiek inny biznes oparty na bezpośrednim kontakcie z klientem, z pewnością wiesz, że pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Przestrzenie komercyjne, w szczególności poczekalnia i recepcja, są swoistą wizytówką marki, dlatego powinny być przemyślane, spójne i podkreślające kompetencje oraz profesjonalne podeście do biznesu. Jednak z drugiej strony, na tyle przyjemne i bezpretensjonalne, by klient czuł się w nich bezpiecznie i dobrze – wszak nikt nie lubi czekać na spotkanie czy wizytę w sterylnym, zimnym i niezbyt przyjaznym otoczeniu. Dobrze zorganizowana przestrzeń biznesowa, to dodatkowe punkty, które zyskujesz u klienta już na starcie – a niezwykle skutecznym środkiem wpływającym na uczucie zadowolenia klienta i jego dobre samopoczucie – właściwie i odpowiednio dobrane oświetlenie.

Podstawową zasadą w aranżowaniu oświetlenia do przestrzeni komercyjnej jest zastosowanie lamp oferujących optymalne doświetlenie powierzchni. Słowo optymalne, jest tu kluczowe, bowiem światła nie może być ani za dużo, ani zbyt mało. Najbardziej popularnymi rozwiązaniami jest zastosowanie jednej lub kilku (w zależności od powierzchni pomieszczenia) lamp głównych emitujących jasne i ciepłe światło ogólne. Jednocześnie, możliwość regulacji natężenia światła jest w tym przypadku kluczowa, szczególnie w sytuacji, gdy w pomieszczeniu są okna i dużo naturalnego światła. Regulacja natężenia lamp przeznaczonych do oświetlenia ogólnego ma też tę zaletę, że poziom jasności można dopasowywać do pory dnia, bezpośrednio wpływając na samopoczucie i dobry nastrój klientów. Warto więc zastanowić się nad wyborem odpowiednich lamp wiszących.

Większość przestrzeni komercyjnych podzielonych jest na strefy o różnej funkcjonalności, które wymagają różnych rodzajów oświetlenia dodatkowego. Warto pamiętać, że recepcja jako główna wizytówka i najbardziej reprezentatywne miejsce w przestrzeni komercyjnej, powinna zostać wyposażona w designerskie lampy, które z jednej strony będą emitować przyjazne i ciepłe światło a z drugiej – podkreślą prestiż marki. Wybierając lampy spełniające te dwa warunki sprawiasz, że klient czuje się komfortowo, a jednocześnie jest przekonany o profesjonalizmie i wysokiej jakości obsługi. Designerskie lampy sprzyjają także robieniu dobrego wrażenia w kontaktach z partnerami biznesowymi – pozytywnie kreując całokształt funkcjonowania marki.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl