Oświetlenie toaletki i lustra do makijażu – jakie wybrać, by makijaż zawsze był idealny? Cz.I 0
Oświetlenie toaletki i lustra do makijażu – jakie wybrać, by makijaż zawsze był idealny? Cz.I

Każda kobieta wie, że doskonały makijaż wymaga precyzji, wprawnej ręki i … dobrego światła. Na nic najlepsze umiejętności i kosmetyki, jeśli światło będzie zbyt intensywne, zbyt słabe lub przekłamujące kolory. Dlatego oświetlenie zarówno samego lustra, jak i pomieszczenia, w którym się znajduje powinno być doskonale dobrane, zarówno pod kątem rozmieszczenia, jak i rodzaju. Niezależnie od tego czy robisz makijaż w sypialni czy w łazience, podpowiemy jak oświetlić lustro, by był zawsze idealny.

Nie jest tajemnicą, że makijaż najlepiej jest nakładać w warunkach naturalnego oświetlenia, dlatego wiele kobiet decyduje się na ustawienie toaletki lub lustra bezpośrednio przy oknie, tak by zniwelować cienie i dobrze doświetlić twarz. Z drugiej strony, w naszej szerokości geograficznej już od połowy września światła naturalnego jest na tyle mało, że zarówno poranny makijaż, jak i ten nakładany wieczorem na wielkie wyjścia, potrzebuje wsparcia sztucznego oświetlenia. Stąd tak ważne jest odpowiednie doświetlenie lustra, zarówno w łazience, jak i przy toaletce. Dobra wiadomość jest taka, że dobrze rozplanowane oświetlenie pozwoli Ci zrobić perfekcyjny make-up w każdych warunkach, nawet jeśli malujesz się w łazience bez okna lub wtedy, gdy słońce już dawno zaszło.

Światło naturalne jest bardzo rozproszone i świetnie oddaje kolory, dlatego producenci oświetlenia dokładają wszelkich starań, by nowoczesne lampy dorównały światłu dziennemu. Stworzenie oświetlenia lustra o parametrach zbliżonych do dziennego wbrew pozorom nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać – poniżej znajdziecie kilka prostych wskazówek, które pozwolą Wam je zaprojektować.

 

Źródło światła przy lustrze – jedno czy kilka?

Niezależnie od tego, gdzie znajduje się Twoje lustro do makijażu, lampy, które je oświetlają powinny być uzupełnieniem oświetlenia głównego. Dlatego zarówno kinkiety, jak i lampy ścienne wiszące bezpośrednio nad lustrem nie powinny być samodzielnymi źródłami światła, generują bowiem cienie i przekłamują rzeczywisty obraz. Idealne oświetlenie lustra to takie, które zakłada współpracę kilku pojedynczych źródeł światła: głównego i dodatkowego (umieszczonego po obu stronach lustra lub bezpośrednio nad nim). Taka konfiguracja gwarantuje zminimalizowanie cieni i doskonałe doświetlenie twarzy. Zwróć uwagę na oświetlenie luster stosowane przez profesjonalistów – najczęściej wybierają oni wiele żarówek o stosunkowo niskiej mocy i zawsze w towarzystwie lampy wiszącej, będącej głównym źródłem światła.

Światło skupione czy rozproszone?

Wspomnieliśmy już, że światło dzienne jest mocno rozproszone i w tym tkwi jego siła – wiązka emitowana przez lampy powinna być taka sama. Im bardziej skupiona wiązka, tym większe cienie w załamaniach, a te z kolei stanowią sporą przeszkodę w zrobieniu dobrego makijażu. Rozproszone światło ułatwia nie tylko dobre rozprowadzenie kosmetyków, ale przede wszystkim pozwoli dostrzec smugi, niedoskonałości i nierównomierny koloryt, zwłaszcza w kluczowych miejscach jak. powieki czy skrzydełka nosa. Lampy do oświetlenia lustra powinny zatem być wyposażone w klosze, które niwelują efekt oślepienia a przy tym dobrze rozpraszają światło. Najlepsze będą modele wyposażone w jasne, mleczne klosze wykonane ze szkła lub tworzywa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl