
óżnice w poszczególnych typach lamp widać na pierwszy rzut oka i zwykle to właśnie na nich się skupiamy.
óżnice w poszczególnych typach lamp widać na pierwszy rzut oka i zwykle to właśnie na nich się skupiamy.
Kultowe modele lamp z abażurem to coś co wszyscy pamiętamy - w tym artykule przybliżymy ich nowoczesną odsłonę
Kolejna część poradnika jak zaplanować oświetlenie w domu, oraz jakie lampy wybrać
Planowanie oświetlenia zaczyna się od projektu elektryki. To kluczowa sprawa, w której powinny zostać uwzględnione zarówno same punkty świetlne, jak i gniazda elektryczne oraz włączniki.
Przed Wami ciąg dalszy oświetleniowych trendów na nadchodzący rok
Rok 2019 nieuchronnie zbliża się ku końcowi, jednak my już cieszymy się na nowe – zwłaszcza, że nadchodzący rok jawi się nader ekscytująco.
Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi diametralnie zmienić wnętrze i wydobyć atuty pomieszczenia, o których istnieniu mogliście nawet nie wiedzieć.
Odpowiednie oświetlenie wnętrza to czynnik, który znacząco wpływa nie tylko na nasze samopoczucie i nastrój, ale też pozwala stworzyć komfortową przestrzeń do nauki, pracy oraz odpoczynku.
W poprzednim artykule poruszaliśmy kwestię cen lamp od projektantów. Ten temat wciąż wzbudza dużo kontrowersji, głównie ze względu na to, że lampy dostępne w popularnych marketach budowlanych często na pierwszy rzut oka niewiele różną się od tych designerskich.
Pytanie zawarte w tytule jest przewrotne a odpowiedź pozornie prosta – zupełnie niczym. Jednak czy na pewno? Wszak lampa jaka jest każdy widzi a funkcje każdej z nich, niezależnie od pochodzenia, ceny i metki sprowadza się do tego, że mają zapewnić odpowiednie oświetlenie dopasowane do potrzeb. Tym, co na pierwszy rzut oka najbardziej różni lampy od projektantów od tych ogólnodostępnych w sklepach budowlanych, bez wątpienia jest cena. Dziś postaramy wyjaśnić Wam z czego ona wynika i gdzie tak naprawdę tkwi różnica
Temperatura barwowa – enigmatyczne sformułowanie, które coraz częściej pojawia się na opakowaniach żarówek halogenowych, żarówek LED oraz lamp. Wbrew temu, co powszechnie się sądzi, nie dotyczy ona tego jak wysoką temperaturę emituje dane źródło światła i jak bardzo się nagrzewa. Temperatura barwowa w przeciwieństwie do tradycyjnej temperatury wyrażana jest w Kelwinach i służy do określania jak ciepłe światło i w efekcie, jakiej barwy emitowane jest przez różne poszczególne źródła. Białe światło może mieć barwę neutralną, ciepłą lub zimną i właśnie do określenia tego parametru wykorzystywana jest temperatura barwowa.