Lampy ze zintegrowanym oświetleniem LED – dlaczego warto je kupować? 0
Lampy ze zintegrowanym oświetleniem LED – dlaczego warto je kupować?

Lampy ze zintegrowanym oświetleniem LED pojawiły się na rynku już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz zaczynają zyskiwać względną popularność. I mimo, że coraz chętniej korzystamy z żarówek LED do zintegrowanego oświetlenia jakoś trudno nam się przekonać. Wciąż panuje przekonanie, że żarówki się psują i co jakiś czas trzeba je wymienić, a skoro tak – to jak wymienić żarówkę, która jest zintegrowana? Poniżesz znajdziecie wszystko, co musicie wiedzieć o zintegrowanym oświetleniu LED i przede wszystkim – dlaczego naprawdę warto w nie inwestować.

Zintegrowane oświetlenie LED – co to w ogóle jest?

W krótkich, żołnierskich słowach – to oświetlenie, które zostało umieszczone wewnątrz lampy i zamknięte w niej już na etapie produkcji, nie ma zatem możliwości, żeby je po prostu wymienić. Jednak to, co wydaje się największą wadą tego rozwiązania jest w rzeczywistości jego największą zaletą. Wciąż zapominamy o tym, że oświetlenie typu LED charakteryzuje się przede wszystkim bardzo długą żywotnością. W zintegrowanym oświetleniu LED najczęściej wykorzystuje się wysokiej jakości diody, których żywotność wynosi nawet 30 lat. A to oznacza, że przez 30 lat nie będziesz musiał martwić się o wymianę żarówki, a ryzyko zepsucia się tego typu diod jest zasadniczo minimalne.

Zintegrowane oświetlenie LED – pozostałe korzyści

Istnieją także inne plusy lamp ze zintegrowanym systemem oświetlenia LED, które znacząco wpływają na komfort i jakość użytkowania. Jednym z nich jest bez wątpienia dużo większa efektywność, wynikająca z faktu, że wykorzystują one zasilanie prądowe, a nie napięciowe. To z kolei przekłada się na mniejsze rachunki za prąd, mniejsze straty mocy i bardziej ekologiczne podejście do oświetlenia.

Kolejną kwestią jest fakt, że lampy ze zintegrowanymi diodami LED są dokładnie dobrane do modelu lampy i razem z korpusem i dyfuzorem stanowią integralną całość. Tu nie ma miejsca na kombinowanie i półśrodki – zarówno diody, jak i cała konstrukcja oprawy są idealnie dopasowane i świecą dokładnie tak, jak powinny. I w końcu – wykorzystanie zintegrowanego oświetlenia LED w lampie stwarza umożliwia niemal nieograniczoną inwencję projektanta, co przekłada się na bardziej innowacyjne projekty. Niby nic, ale dzięki temu możesz wyjątkową lampą, o nietuzinkowym i niespotykanym designie, której stworzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie zastosowano zintegrowanego źródła światła LED.

 

 

 

w przypadku zintegrowanego oświetlenia LED żywotność diod może wynosić nawet 30 lat.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl