Lampy w przestrzeni biurowej – jak zwiększyć efektywność pracowników za pomocą odpowiedniego światła? 0
Lampy w przestrzeni biurowej – jak zwiększyć efektywność pracowników za pomocą odpowiedniego światła?

Czy wiesz, że Twoja efektywność w pracy oraz zdolność do skoncentrowania się na powierzonym zadaniu w znacznym stopniu zależy od światła? To nie żart- udowodniono bowiem, że odpowiednie oświetlenie biurowe to istotny czynnik, wpływający na całościową jakość pracy. Jakie zatem powinno być, by zwiększyć efektywność Twoją i Twoich pracowników? Wbrew pozorom, stylowe lampy w miejscu pracy to nie wszystko – ich światło powinno być przede wszystkim ergonomiczne.

Najważniejszą rolę w oświetleniu przestrzeni biurowej zdecydowanie pełni światło naturalne. W dużych biurowcach to właśnie pod tym kątem aranżuje się przestrzeń i planuje ustawienie mebli i poszczególnych stanowisk. Jednak nie wszystkie firmy funkcjonują w budynkach z przeszklonymi ścianami z dostępem do naturalnego światła. Kolejna kwestia to fakt, że w naszej szerokości geograficznej w miesiącach jesienno-zimowych zmierzch zapada bardzo szybko, sprawiając, że odpowiednie oświetlenie przestrzeni biurowej jest koniecznością.

Najczęściej wybieranymi do przestrzeni biurowej modelami, są lampy wiszące o podłużnej budowie, wyposażone w nowoczesne technologie oświetleniowe. Emitują chłodną barwę światła, które doskonale wpływa na zdolność koncentracji i posiada wysoki współczynnik oddawania barw. Decydując się na profesjonalne oświetlenie do biura, warto wybrać lampę emitującą światło o neutralnej lub zimnej barwie, które pobudza, zwiększa aktywność i efektywność pracowników. Podłużny kształt ma również tę zaletę, że może jednocześnie oświetlać większą przestrzeń niż lampy wiszące o innych kształtach dyfuzora. Nie bez znaczenia są także energooszczędne technologie dedykowane lampom biurowym i oświetleniu profesjonalnemu – udowodniono, że technologia LED ma lepszy wpływ na oczy i zapobiega ich nadmiernemu zmęczeniu.

Lampy wiszące w przestrzeni biurowej, to jednak nie wszystko. Równie ważne jak oświetlenie ogólne, jest zastosowanie oświetlenia wspomagającego dla każdego stanowiska pracy. I tu pojawiają się dwa warianty, które doskonale sprawdzą się w roli miejscowych źródeł światła: jednym z nich są lampy biurkowe i stołowe, które zapewniają odpowiednią ilość światła i emitują jego skupioną wiązkę. Pisaliśmy już o tym, jak dobrać odpowiednią lampę do pracy i nauki, potrzebne wskazówki znajdziesz TU. Druga opcja to lampy podłogowe, które z powodzeniem mogą spełniać rolę oświetlenia pomocniczego. Warto wybrać modele, które umożliwiają regulację kąta padania światła oraz posiadają oprawę niwelującą odblaski, dzięki której światło nie razi w oczy i nie męczy wzroku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl