Lampy od uznanych projektantów – czym się różnią od popularnych modeli z marketów budowlanych? Cz. II 0
Lampy od uznanych projektantów – czym się różnią od popularnych modeli z marketów budowlanych? Cz. II

Dziś kolejne argumenty, które przemawiają na korzyść lamp od projektantów – pokażemy Wam, że naprawdę warto w nie inwestować.

  1. Innowacyjność

Dużą rolę w lampach od projektantów odgrywa innowacyjność. W tego typu produktach stawia się przede wszystkim na maksymalną energooszczędność. Lampy znanych marek oświetleniowych często wyposażone są także w udogodnienia, których próżno szukać w ich marketowych odpowiednikach. Większość z nich wykorzystuje najnowocześniejsze technologię, dzięki którym ich projekty są w stanie maksymalnie dopasować się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wszystko to sprawia, że lampy od projektantów wyposażone są np. w sensoryczne systemy ściemniające, są kompatybilne z dedykowanymi aplikacjami lub wykorzystują technologię RGB.

  1. Design na światowym poziomie

Lampy uznanych marek oświetleniowych projektowane są przez najlepszych deisngerów, a ich prototypy wystawiane są do oceny podczas prestiżowych konkursów. Zdobycie głównej nagrody w konkursach typu Red Dot Award to przepustka do świata najznamienitszych projektantów oraz dowód na to, że projekt zyskał aprobatę najbardziej wyrafinowanych jurorów. Wiele lamp od projektantów po takiej nagrodzie zyskuje miano kultowych oraz dostaje dedykowane miejsce w Museum of Modern Art w Nowym Yorku. Z kultowymi lampami jest jednak jeden problem – nie brakuje producentów, którzy lubią się nimi „inspirować” i tworzyć łudząco podobne modele, które jednak poza zbliżoną formą nie mają z oryginałem nic wspólnego.

  1. Efekt końcowy

Wszystko, o czym wspomnieliśmy wyżej, ma realny wpływ na relatywnie wysoką cenę lamp od projektantów. Jednak prawdziwą różnicą pomiędzy nimi, a tymi, które dostępne są w marketach i sieciówkach jest efekt oświetleniowy. Nawet jeśli nie przekonują Was powyższe argumenty, ten jeden zdecydowanie powinien. Lampy od projektantów są tak zaprojektowane, by światło rozchodziło się dokładnie tak, jak chce tego autor. Dzięki specjalnym, wielopoziomowym konstrukcjom lamp Rossa Lovegrove’a Mo możliwe było uzyskanie wielowymiarowego efektu oświetleniowego, migotliwych cieni na ścianie i tańczących refleksów. Innym przykładem jest kolekcja lamp Meterorite wykonana w całości z dmuchanego szkła. Dzięki stworzeniu autorskiej metody obróbki szkła, udało się uzyskać zniewalający efekt przenikania wiązki światła, do złudzenia przypominającą estetykę meteorytu. Uzyskanie takiego wrażenia możliwe jest wyłącznie przy wykorzystaniu specjalistycznych materiałów i precyzyjnych projektów – lampy z marketów nie mają takiego zaplecza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl