Artemide Copernico – więcej niż lampa 0
Artemide Copernico – więcej niż lampa

Są takie lampy, które zachwycają od pierwszego spojrzenia i sprawiają, że nie da się przejść obok nich obojętnie. Lampy, dzięki którym oświetlenie nabiera nowego znaczenia, a ich funkcja nie kończy się wyłącznie na byciu źródłem światła. Są takie lampy, których konstrukcja, estetyka i wyjątkowe wykonanie sprawiają, że uświetniają i na nowo definiują każde pomieszczenie, w którym zawisną – niezależnie od jego stylu czy przeznaczenia.

Jedną z takich lamp zdecydowanie jest lampa wisząca Copernico marki Artemide, stworzona przez duet najwybitniejszych włoskich projektantów: Carlottę de Bevilacqua i Paola Dell’elce. Zainspirowani ruchem orbitalnym planet i księżyców stworzyli projekt, dzięki któremu stworzenie w domu własnego mikrokosmosu stało się możliwe. W tej lampie niezwykłe jest wszystko – od zaawansowanych rozwiązań technologicznych, po wyjątkową precyzję wykonania, dzięki której próżno szukać w niej wad – jest po prostu idealna. Ale od początku – wspomnieliśmy już, że inspiracją do powstania był ruch planet i księżyców, poruszających się po orbitach. To właśnie one tworzą charakterystyczne ramiona lampy, które mogą niezależnie poruszać się względem siebie. Dziewięć orbit – ramion, wyciętych zostało z jednego arkusza aluminium, dzięki czemu doskonale pasują do siebie i wzajemnie się uzupełniają. Jest to o tyle istotne, że to jak w danym momencie prezentuje się Copernico i jaki ma kształt zależy wyłącznie od Ciebie – a w zasadzie od tego, jak ją ukształtujesz. To model, który doskonale odzwierciedla i odpowiada na wszystkie Twoje potrzeby, dotyczące zarówno przestrzeni, rodzaju oświetlenia, jak i okoliczności.

Osobna kwestia to źródła światła – lampa Artemide Copernico nie posiada jednego, scentralizowanego źródła, nie posiada nawet dwóch – wszystkie elipsy tworzące Lampe wyposażone zostały w 384 białe diody LED. Wszystko to sprawia, że źródłem światła jest praktycznie cały korpus lampy, a natężenie i sposób emisji światła można płynnie regulować za pomocą konfiguracji dysków. Potrzebujesz bezpośredniego, intensywnego światła skierowanego w konkretnym kierunku? Połącz wszystkie dyski, a 384 diody rozświetlą dokładnie to miejsce, które chcesz. A może wolisz rozproszone, miękkie światło, które stworzy w pomieszczeniu niezwykły klimat, a jednocześnie doskonale je doświetli? Nic prostszego – konfiguruj ustawienie dysków i stwórz światło, jakiego potrzebujesz. Więcej przytulności? Wbudowany ściemniacz umożliwi Ci jeszcze lepszą precyzję w budowaniu nastroju, a przy tym świetnie dopasuje oświetlenie do warunków, okoliczności i Twoich oczekiwań.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl